بسمه تعالی

سلام

 

سوال :

آیا دوران سربازی را می‌­توان به عنوان سابقه کاری احتساب کرد؛ و از این راه برای گرفتن بیمه بازنشستگی اقدام کرد؟ چگونه این امکان فراهم می‌­شود؟

پاسخ : 

بیمه سربازی در هر شغل یا حرفه‌­ای که باشید، جزء بیمه بازنشستگی بوده و به عنوان سابقه کاری منظور می‌­شود؛

اما برای استفاده از آن رعایت دو شرط لازم است :

۱- درخواست دهنده باید در زمان ارائه تقاضا، شاغل و بیمه­ پرداز باشد

۲- قبل از زمان تقاضا، حداقل دو سال سابقه پرداخت بیمه نزد سازمان تأمین اجتماعی داشته باشد

اما نحوه محاسبه بیمه بدین صورت است که، برای کسانی که قبل از سال ۱۳۸۳ خدمت خود را گذرانده‌­اند، به شرط آنکه قبل از خدمت، حق بیمه پرداخت کرده باشند و مشغول به کاری باشند که برای آن حق بیمه پرداخت شود؛ در این صورت بیمه سربازی به عنوان سابقه کار محسوب شده و نیازی هم به پرداخت مبلغی به سازمان تأمین اجتماعی نیست .

اما کسانی که بعد از سال ۱۳۸۳ خدمت خود را گذرانده‌­اند باید مبلغی را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کنند. میزان این مبلغ هم، به زمان درخواست خرید بیمه بستگی دارد. شخص درخواست کننده باید معادل ۷ درصد میانگین حقوق دو سال قبل از درخواست را ب­پردازد و ۲۳ درصد مابقی را دولت پرداخت می‌­کند . به عنوان مثال: اگر میانگین حقوق دو سال قبل از درخواست احتساب بیمه شخصی، ۹۰۰/۰۰۰ تومان باشد، این عدد در ۷ درصد ضرب می‌­شود؛ عدد به دست آمده ۶۳/۰۰۰ تومان خواهد بود؛ این عدد در ۲۴ ماه خدمت سربازی ضرب شده و عدد ۱/۵۱۲/۰۰۰ تومان بدست می‌­آید؛ این مبلغ رقمی است که شخص متقاضی باید برای خرید بیمه سربازی به سازمان تأمین اجتماعی بپردازد، که البته پرداخت آن به صورت قسطی نیز امکان پذیر است .

 


مشخصات

  • دانلود + ادامه مطلب (منبع اصلی)
  • کلمات کلیدی: بیمه ,پرداخت ,سربازی ,درخواست ,تأمین ,اجتماعی ,سازمان تأمین ,بیمه سربازی ,تأمین اجتماعی ,عنوان سابقه ,بیمه پرداخت ,سازمان تأمین اجتماعی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارشدهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

توریسم و جهانگردی رزینت زاور زیست آزما فنیکا یادگیری برای کسب و کار جت پرینتر دنیای من ایران براولرز آشنایی با سیستمهای هوشمند سازی ، اینترنت اشیا و فناوری اطلاعات مسابقه چشمه جاوید رزرو هتل